Proběhlé akce

Školní rok 2019/2020

 

Workshop šití pomůcek pro bezobalovou domácnost 12. 10. 2019

V sobotu 12. 10. proběhl kurz šití pomůcek pro bezobalovou domácnost. Sešlo se dvacet žen a na začátku proběhl krátký úvod do problematiky zero waste. Lektorka Jana Holznerová příchozí naučila jak si správně připravit látku na šití a pomohla s přípravou šicích strojů. Účastnice se naučily pracovat s řezacím kolečkem a podložkou a většina si poprvé vyzkoušela šití na obnitkovacím stroji (overlocku). Každá švadlenka si mohla ušít lněný pytlík na chleba, pytlíky na ovoce a zeleninu a odličovací tampony. Všechny výrobky byly originální a moc se povedly. A my máme radost, že se rozšířily řady nakupujících do vlastních sáčků.   

 

"Čabárna uklízí" 6. 10. 2019

Přesně půl roku po jarním úklidu odpadků jsme se opět vydali na úklid podzimní. Dobrovolníků nás bylo 35, včetně 25 dětí. Těší nás, že právě dětem není příroda lhostejná a snaží se ji s námi zkrášlovat. Počasí bylo sice trochu chladnější, ale po celou dobu akce nám krásně svítilo sluníčko a udělali jsme si hezký společný oběd formou buřtů na ohni. Odhadem se sesbíralo 500kg netříděného odpadu a 2 pneumatiky. Děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc! Dále děkujeme hasičům Brandýsek za svoz odpadu, ČSOP a Ministerstvu životního prostředí za materiální pomoc a Městu Kladno za propagaci akce. 
 

Den zvířat 21. 9. 2019

 

Na oslavu Mezinárodního dne zvířat jsme pořádali akci, které se zúčastnilo 90 lidí. Během odpoledne si návštěvníci mohli vyrobit krmítko pro ptáky, zahrát si hru o pobytových znacích zvířat a vyluštit křížovku s poznáváním vycpanin.  Nechybělo ani vyrábění pro děti z přírodnin a papíru. Velký zájem vzbudila komentovaná prohlídka záchranné stanice, kde se zájemci mohli dozvědět mnoho zajímavostí o provozu stanice a jejích obyvatelích. K zakoupení byly opět i fotografie na podporu Záchranné stanice AVES.

 

Netopýří noc 9. 9. 2019

 

Začátek školního roku jsme odstarovali akcí Netopýří noc, která proběhla večer 9. 9. 2019, sice nepřálo počasí, přesto dorazilo 22 zájemců o tyto zajímavé živočichy. Jako každý rok jsme akci pořádali ve spolupráci s ZO ČSOP Nyctalus. Návštěvníci vyslechli spoustu zajímavostí ze života netopýrů a zejména děti byly nadšené z možnosti pohladit si nebo nakrmit živého netopýra. Vítr znemožnil vycházku do přírody a poslouchání netopýrů, ale bylo dost času na zvědavé otázky, a tak všichni po dvou hodinách odcházeli spokojeni.

 

 
 

Stránku postupně aktualizujeme

Pro více info z uplynulých ročníků viz Archiv