Krátké programy pro MŠ

 

Organizační podmínky

Krátké programy lze realizovat pouze v našem středisku a to v pondělí, úterý a středu.

V případě, že přijedete vlastním autobusem, který chcete mít vytížený (tedy bude-li vás 40 a více), lze tyto programy kombinovat s prohlídkou záchranné stanice AVES, případně s jinými samostatnými aktivitami. To znamená, že jedna skupina bude mít ve středisku vybraný hodinový program a druhá navštíví záchrannou stanici a poté se vystřídají.

Počet účastníku na jednom programu je min. 15, max. 30. Prosíme o dodržení. Přijede-li vás na program bez předchozí domluvy a dohodnutého postupu více než 30 dětí, vystavujete se riziku, že nebude program realizován. Vyberte si téma přiměřené věku dětí. Za kázeň a bezpečnost během programu odpovídá doprovázející pedagog (vedoucí). Programy budou probíhat částečně venku a částečně uvnitř, proto prosíme, aby děti měly s sebou přezůvky a oblečení vhodné i na činnosti v přírodě.

 

Objednávání programů

Objednávky provádějte v Objednávkovém kalendáři.

Tento systém vám ukazuje aktuálně volné termíny a vy si můžete v klidu vybírat, můžete si případně sami změnit termín i vybraný program (nejpozději však jeden měsíc před realizací). Ihned obdržíte potvrzení rezervace a systém vám emailem zašle týden před realizací připomínku o objednaném programu.

Objednávat lze také mailem na ludek.hora@nsev-kladno.cz nebo na tel.: 605 074 610 Objednávejte s dostatečným předstihem, připravte si více termínů a název programu, o který byste měli zájem. Po vzájemné dohodě o objednávaných programech vám bude zaslán potvrzující mail vaší objednávky. Tento mail je poté pro obě strany závazný.

 

Cena krátkého programu

 40,- Kč za dítě, minimální částka za program je 600,- Kč (tj. částka za 15 dětí)

(Ceny programů jsou dotovány.)

 

Nabídka krátkých programů pro MŠ

1. Vodní království

Děti se spolu s žabičkou vydávají hledat daleké vodní království. Putují od studánky podél potoka k rybníku a po cestě potkávají zvířecí kamarády, kteří žijí ve vodě nebo kolem ní.

2. Co se děje v trávě

Děti si zahrají na motýly a seznámí se s jejich životem i s životem ostatního hmyzu na louce. Dozví se také, jak je každý hmyz důležitý.

3. Cesta k jablíčku

Sledujeme život jabloně od jejího odpočinku až po dozrání jablíčka. Vysvětlíme si tím rozdíly mezi ročními obdobími.

4. Rákosníček v parku

Tentokrát se vydává Rákosníček do města, aby prozkoumal, jaké zvířecí kamarády tam najde. Spolu s dětmi poznávají, s kým se mohou setkat v parcích, zahradách i na sídlišti a jak se jim tam daří.

5. Hra na záchrannou stanici

Děti si na vlastní kůži vyzkouší práci ošetřovatelů na záchranné stanici a dozví se, jak pečovat o zraněná zvířata (k ukázkám používáme plyšová zvířátka).

6. Nakupuj šetrně!        

S dětmi si formou hry vyzkoušíme dva druhy nákupu - nákup v supermarketu a nákup na trhu a v bezobalové prodejně. Výsledek si pak porovnáme a zjistíme, co je šetrnější k přírodě.

7. Kam s ním?            

Děti si vyzkouší, zda umí třídit základní odpad. K tomu nám poslouží ukázky odpadu a malé popelnice. Pak si ukážeme i méně obvyklé odpady, se kterými se však setkává každá domácnost.

8. Co nám běhá po dvorku – NOVINKA (cena programu 50,-/dítě)

Během programu se děti dozví jaký je rozdíl mezi domácími a divokými zvířaty. U vybraných druhů zjistí, proč je začal člověk chovat a co nám dávají. Na závěr si vyrobí něco užitečného co si s sebou odnesou domu.

 

Pro ZŠ a SŠ krátký program možný pouze po telefonické domluvě 

605 074 610