Kombinované programy pro MŠ

Organizační podmínky

 

Kombinovaný program znamená kombinaci krátkého výukového programu (45 min) a prohlídky záchranné stanice AVES s průvodcem (45 min).

Program je vhodný v případě většího počtu dětí než je 30. Skupina se rozdělí na dvě poloviny, kdy jedna má na středisku vybraný krátký program a druhá navštíví záchrannou stanici AVES. Poté se skupiny vystřídají.

Kombinované programy lze realizovat ve stejných dnech jako půldenní programy, tedy v pondělí, úterý a středu.

Počet účastníku na jednom programu je min. 10, max. 30. Prosíme o dodržení. Vyberte si téma přiměřené věku dětí.

Programy budou probíhat částečně venku a částečně uvnitř, proto prosíme, aby děti měly s sebou přezůvky a oblečení vhodné i na činnosti v přírodě.

Za kázeň a bezpečnost během programu odpovídá doprovázející pedagog (vedoucí).

Objednávání programů

 

Objednávky provádějte v Objednávkovém kalendáři.

Tento systém vám ukazuje aktuálně volné termíny a vy si můžete v klidu vybírat, můžete si případně sami změnit termín i vybraný program (nejpozději však jeden měsíc před realizací). Ihned obdržíte potvrzení rezervace a systém vám emailem zašle týden před realizací připomínku o objednaném programu.

Objednávat lze také mailem na ludek.hora@nsev-kladno.cz nebo na tel.: 605 074 610

Objednávejte s dostatečným předstihem, připravte si více termínů a název programu, o který byste měli zájem.

Po vzájemné dohodě o objednávaných programech vám bude zaslán potvrzující mail vaší objednávky. Tento mail je poté pro obě strany závazný.

Cena kombinovaného programu

 

 50,- Kč za dítě, minimální částka za program je 500,- Kč (tj. částka za 10 dětí)

Ceny programů jsou dotovány.

Nabídka krátkých programů pro MŠ

 

1. Vodní království: Děti se spolu s žabičkou vydávají hledat daleké vodní království. Putují od studánky podél potoka k rybníku a po cestě potkávají zvířecí kamarády, kteří žijí ve vodě nebo kolem ní.

2. Co se děje v trávě: Děti si zahrají na motýly a seznámí se s jejich životem i s životem ostatního hmyzu na louce. Dozví se také, jak je každý hmyz důležitý.

3. Cesta k jablíčku: Sledujeme život jabloně od jejího odpočinku až po dozrání jablíčka. Vysvětlíme si tím rozdíly mezi ročními obdobími.

4. Rákosníček v parku: Tentokrát se vydává Rákosníček do města, aby prozkoumal, jaké zvířecí kamarády tam najde. Spolu s dětmi poznávají, s kým vším se mohou setkat v parcích, zahradách i na sídlišti a jak se jim tam daří.

5. Rákosníček a hvězdy: Příběh Rákosníčka nás přenese na hvězdnou oblohu. Děti se dozví, co jsou hvězdy, jaká souhvězdí tvoří a pomocí hry se seznámí s planetami kolem nás.

6. Kamarádi z podzemí: Společně se vypravíme za životem v podzemí. Seznámíme se se zvířecími kamarády, kteří žijí v zemi, a jak jsou životu ve tmě přizpůsobeni.

7. Nepleťte si nás: Naučíme se, jak se jmenují členové zvířecích rodin divokýchzvířat a kdo ke komu patří. Povíme si o zvířátkách, která si často pleteme.  - Novinka

8. Hra na záchrannou stanici: Děti si na vlastní kůži vyzkouší práci ošetřovatelů na záchranné stanici a dozví se, jak pečovat o zraněná zvířata (k ukázkám používáme plyšová zvířátka) - Novinka

 

Pro ZŠ a SŠ kombinovaný program možný pouze po telefonické domluvě 605 074 610