Vycházky MŠ

 
    Vycházku si můžete objednat v objednávkovém kalendáři
 

Co můžete očekávat na našich vycházkách

Jedná se o vycházku nebo prohlídku dané lokality spojenou s odborným výkladem.

Organizační podmínky.

Vycházky trvají 1- 3 hodiny (uvedeno u jednotlivých témat), Místo srazu s průvodcem a čas je potřeba dohodnout předem.

Vycházky lze objednávat na středu, čtvrtek nebo pátek. 

Prosíme, aby měly děti oblečení vhodné pro pobyt v přírodě. Počet účastníku na jednu exkurzi je min. 10, max. 30 účastníků, prosíme o dodržení. Za kázeň a bezpečnost během vycházky odpovídá doprovázející pedagog (vedoucí).

V případě, že se rozhodnete z důvodu špatného počasí exkurzi zrušit, dejte vědět na tel.: 605 074 610 nejpozději 1 hodinu před počátkem.

Pokud usoudíme my, že z důvodu špatného počasí, či místních podmínek na dané lokalitě nelze vycházku realizovat, budeme vás včas informovat, nejpozději 1 hodinu před začátkem vycházky.

Objednávání vycházek

Objednávat lze v objednávkovém kalendáři nebo na tel.: 605 074 610 nebo mailem na  ludek.hora@nsev-kladno.cz 

Cena

40,- Kč za dítě, minimální částka 400,- Kč (tj. jako za 10 dětí)

Nabídka vycházek:

Drvotova naučná stezka I (doba trvání 2-3 hodiny)

Projdeme okolí Malých a Velkých Záplav, zavítáme k leknínovému jezírku a zastavíme se u pozůstatků koněspřežní dráhy. Výchozí místo: aut. zast. K. Žehrovice nebo dle dohody.

Drvotova naučná stezka II (doba trvání 2-3 hodiny)

Projdeme okolí mokřadu Kalspot, povíme si o těžbě pískovce zvaného „Žehrovák“ a o živočiších a rostlinách v zatopených lomech. Výchozí  místo: aut. zast. K. Žehrovice nebo dle dohody.

Vinařická horka (doba trvání 2-3 hodiny)

Projdeme naučnou stezku po horce, seznámíme se s místním životem a geologickým původem horky. Výchozí místo: aut. zast. ve Vinařicích nebo dle dohody.

Naučná stezka Rakovník (doba trvání 2-3 hodiny)

Projdeme naučnou stezku po bývalém tankodromu v Rakovníku a seznámíme se s místním životem křovinaté krajiny. Výchozí místo: náměstí v Rakovníku nebo dle dohody. Případná doprava do Rakovníka a zpět není v ceně programu.