Nabídka pro školy

Školám nabízíme:

 

Nabídka programů na rok 2018/2019 je ke stažení ZDE

 

Ze zkušeností Vás prosíme, objednávat dlouhé programy pro MŠ pro předškoláky, pro větší skupinku dětí mladší 5ti let zvolte program krátký. Děkujeme za pochopení.

 

NOVÉ PROGRAMY PRO MŠ:

Nakupuj šetrně!             

S dětmi si formou hry vyzkoušíme dva druhy nákupu - nákup v supermarketu a nákup na trhu a v bezobalové prodejně. Výsledek si pak porovnáme a zjistíme, co je šetrnější k přírodě.

Kam s ním?              

Děti si vyzkouší, zda umí třídit základní odpad. K tomu nám poslouží ukázky odpadu a malé popelnice. Pak si ukážeme i méně obvyklé odpady, se kterými se však setkává každá domácnost.

Rostliny v přírodě 

Děti se hravou formou seznámí s různými druhy rostlin, které mohou v přírodě snadno poznat. Dozví se, které květiny se často využívají v domácím léčitelství a na které si radši mají dávat pozor.

 

NOVÉ PROGRAMY PRO ZŠ

Od semínka po výrobek 

Podíváme se na strom z mnoha pohledů. Projdeme zrychleně životem stromu od sběru semínek, přes lesní školku, výsadbu stromků do lesa, péči o ně až po těžbu dřeva. Nakonec se zamyslíme nad tím, co vše a z jakého dřeva se vyrábělo a vyrábí.

Třídíme správně? 

V tomto programu si s dětmi vyzkoušíme, jak správně třídit a zjistíme, jakým způsobem se dá jaký odpad recyklovat a dále využít. Poodhalíme si význam značek na obalech, zahrajeme si kvíz, rozebereme skládku a děti dostanou spoustu otázek k zamyšlení.

Život na louce 

Cílem programu je tvořivou a hravou formou seznámit děti s hmyzí a rostlinnou říší naší přírody. Seznámí se podrobněji s některým hmyzem, rostlinami a jejich významem pro přírodu i člověka.